fotogalerie - 2017/2018

Škola v přírodě - chata Doubravka

4. den
Také dnešní čtvrtý den na škole v přírodě byl plný nových zážitků. Dopoledne jsme se opět vydali do přírody. Tentokrát jsme zvolili trasu podél Kamenného potoka a na vyhlídku nad Čertovým stolkem. Po cestě jsme si opět mohli natrhat borůvky, protože je jich tu opravdu plno.
Odpoledne nás čekalo plno soutěží a her. Po večeři jsme se připravili na náš poslední večer. Začalo se vyhodnocováním a odměnami za předchozí soutěže. Následovalo vyhodnocení pořádku na pokojích. Udržení pořádku dělalo některým dětem na začátku problémy, ale pak se to viditelně zlepšilo. No a jaká by to byla škola v přírodě bez pořádné diskotéky. Děti se nakonec pěkně vyřádily. No a pak už pouze příprava na poslední noc a zítra po snídani balíme a hurá domů.

Více foto 4. den ZDE

3. den
Třetí den, ve středu po snídani, jsme jako správní turisti vyrazili na túru. Šli jsme podél říčky Doubravky k místu zvaném Čertův stolek a dále k vodopádu. Jelikož je tu velké sucho a málo vody, vodopád byl menší než v jiném období. Trasa byla ale překrásná, všude okolo skály, v řece velké kameny a stezka byla velmi členitá. Po návratu k chatě jsme si ještě chvíli pohráli na louce a hurá na oběd.
Odpoledne jsme vyrazili stavět domečky pro skřítky do lesa. Na to se děti těšily již od pondělí. Vytvořily krásné a velmi nápadité stavby. Potom jsme nanosili dřevo na večerní táborák. Je tu
všude plno borůvek a tak jsme dnes měli všichni modré ruce i pusy. A čekala nás ještě jedna velmi atraktivní a akční činnost. Přijeli instruktoři v lezení a všichni jsme si mohli vyzkoušet a otestovat svoje síly na lezecké stěně. Děti byly velmi šikovné. V průběhu lezení jsme zapálili táborák a opekli jsme si špekáčky. Den byl náročný a tak jsme se konečně dostali do postelí.

Více foto 3. den ZDE

2. den
Druhý den na škole v přírodě si děti opět velmi užily. Po snídani jsme se vydali na louku před chatou a začali jsme tvořit. Děti si vyrobily korálkové náramky a strašidýlka z vlny. Celé dopoledne se děti střídaly v jízdě na koních lesem. Při čekání si krátily čas trháním borůvek, kterých je tu plný les.
A pak už oběd a polední klid. Po odpolední svačině jsme se vydali na pěší túru do Chotěboře. Stezka vedla přírodní rezervací podél potoka, lesem okolo skal. Všichni cestu v pořádku zvládli. Po večeři jsme si ještě chvíli před chatou zasoutěžili a šli se připravit na večerku.

Více foto 2. den ZDE

1. den
Přijeli jsme v pořádku, cesta proběhla bez problémů. Na chatě jsme se nastěhovali do pokojů a už nás čekal oběd. Po obědě jsme si vybalili věci a chvilku odpočívali. Pak jsme se šli seznámit s okolím. Je tu moc pěkná příroda, hodně prostoru pro hry. Okolo jsou lesy a pod chatou teče říčka Doubravka. Večer jsme si ještě trochu před chatou zasoutěžili a šli jsme se připravit na večerku.
První den utekl jako voda.
V úterý budeme tvořit různé výrobky, jezdit na koních a odpoledne nás čeká pěší túra do Chotěboře.

Denní režim

7:15 BUDÍČEK, HYGIENA